Kalkulator kredytowy, gotówkowy - koszt kredytu i wysokość raty

Sprawdź kalkulator i oblicz koszty Twojego kredytu

Kwota kredytu

1 000 zł

150 000 zł

Okres spłaty

12 mies.

120 mies.

Polecane oferty dla Ciebie

Pożyczka gotówkowa

Na Twoje pasje, Twoje plany, Twoje marzenia.

 

  • RRSO: 9,34%

  • Prowizja od 2,9%

  • Korzystnie, wygodnie, online!

 

Polecane oferty dla Ciebie

Doradztwo finansowe

Kredyt na mieszkanie? Nie wybieraj, zgarnij wszystko!

 

  • długi okres spłaty,
  • niska rata miesięczna,
  • 0% prowizji.
Oblicz swoją zdolność kredytową

Twój expert kredytowy. Umów się na spotkanie z doradcą.

 

  • aktualne oferty 12 banków w jednym miejscu,
  • finansowanie nawet do 1 500 000 zł,
  • bez prowizji - Ty nic nie płacisz, to banki ponoszą koszty.

Porady finansowe

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Kredyty
31 Mar 2020Diana Klimowicz

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

... pożyczyć przy tych zarobkach? Jak obliczyć zdolność kredytową? Większe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego mają bezdzietne małżeństwa niż osoby samotne. Wynika to z połączenia dochodów i dzielenia ...

Kredyt na zakup działki budowlanej – warunki Kredyty
25 Mar 2020Diana Klimowicz

Kredyt na zakup działki budowlanej – warunki

... będzie miał możliwość uregulowania rat. Zdolność kredytowa wpływa na wysokość kredytu hipotecznego, sprawdź na jaki kredyt możesz sobie pozwolić! >> Kredyt na zakup działki budowlanej – ...

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach? Sprawdzone sposoby na zwiększenie zdolności Kredyty
23 Mar 2020Diana Klimowicz

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach? Sprawdzone sposoby na zwiększenie zdolności

... zaciągnąć pożyczki na cudze konto. Obecność w bazach dłużników uniemożliwi wzięcie kredytu hipotecznego. Plusem będzie terminowa spłata poprzednich zobowiązań. Z kolei na niekorzyść może ...

Jak obliczyć wkład własny 2020? Wymagania banków przy kredycie hipotecznym Kredyty
20 Mar 2020Anna Malek

Jak obliczyć wkład własny 2020? Wymagania banków przy kredycie hipotecznym

... 10%, o ile niedobór do 20% zostanie ubezpieczona). Obowiązek posiadania wkładu własnego przy kredycie hipotecznym nie wziął się znikąd. W ten sposób KNF dba o stabilność rynku kredytowego. Dzięki temu ...

Od czego zależą zyski z lokat i koszty kredytów? Kredyty
18 Mar 2020Anna Malek

Od czego zależą zyski z lokat i koszty kredytów?

... spodziewamy się tego, że dobrą lokatę wyjątkowo trudno będzie znaleźć, za to tani kredyt hipoteczny, gotówkowy czy karta kredytowa będzie w zasięgu ręki ...

Czy kredyt hipoteczny jest kredytem konsumenckim? Czy zwrot kosztów za wcześniejszą spłatę dotyczy kredytów hipotecznych? Kredyty
16 Mar 2020Diana Klimowicz

Czy kredyt hipoteczny jest kredytem konsumenckim? Czy zwrot kosztów za wcześniejszą spłatę dotyczy kredytów hipotecznych?

... grudnia 2011 r., czyli dniu wejścia w życie Ustawy o kredycie konsumenckim. Natomiast zwrot przy kredycie hipotecznym należy się osobom, które zaciągnęły go po 22 lipca 2017 r. i spłaciły go przed terminem od ...

Gdzie wziąć kredyt, gdy panuje koronawirus? Kredyty
11 Mar 2020Anna Malek

Gdzie wziąć kredyt, gdy panuje koronawirus?

... i ją podpisać. Kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu – w jakich bankach? Aktualnie kredyt gotówkowy przez internet bez wizyty w placówce można wziąć w dwóch bankach: Banku Citi Handlowym i BNP ...

Czy można wziąć kredyt bez ślubu? Kredyty
18 Lut 2020Anna Malek

Czy można wziąć kredyt bez ślubu?

... niższa i powinno starczyć Ci dochodów na terminową spłatę raty. Schody zaczynają się przy kredycie hipotecznym. Jeśli przed Tobą sakramentalne „TAK”, to kredyt mieszkaniowy dla pary bez ślubu to często ...

Flipping – czy opłaca się brać kredyt hipoteczny? Kredyty
07 Lut 2020Anna Malek

Flipping – czy opłaca się brać kredyt hipoteczny?

... zł. Ostateczna kwota zależy od wartości mieszkania i oferty banku. Czy opłaca się wziąć kredyt hipoteczny pod flipping? Tak naprawdę opłacalność takiej inwestycji zależy od tego, za jaką cenę uda ...

Co to jest kalkulator kredytowy?

Nie wiesz, jak obliczyć kredyt? Zastanawiasz się, ile wyniesie rata kredytu gotówkowego, hipotecznego czy samochodowego? I w jakich sytuacjach warto skorzystać z kalkulatorów kredytowych.

Wystarczy podać podstawowe parametry, aby uzyskać informacje o tym, ile będzie wynosić rata zobowiązania oraz co wpływa na jej wysokość (wartość odsetek oraz kapitału). Co więcej, dzięki kalkulatorom kredytu dowiesz się, jaki będzie rzeczywisty koszt zadłużenia.

Jest to wyliczane przede wszystkim na podstawie oprocentowania kredytu i najczęściej takie kalkulatory zakładają, że rata kredytu będzie stała. Co to oznacza? Kredytobiorca, który spłaca raty równe, musi co miesiąc przelać bankowi tę samą kwotę, która się nie zmienia w trakcie okresu kredytowania. W praktyce wygląda to w ten sposób, że na początku spłaca się głównie część odsetkową, w mniejszym stopniu kapitałową. Alternatywą mogą być raty malejące, w przypadku których odsetki naliczane są od pozostałej do spłacenia sumy. To sprawia, że w późniejszym okresie kredytowania raty są niższe, ponieważ od mniejszej części kapitału naliczane są odsetki.

Aby jednak bank mógł przyznać kredyt z ratami malejącymi, należy posiadać bardzo dobrą zdolność kredytową. Z tego względu większość klientów decyduje się na raty równe.

Kalkulator kredytowy hipoteczny

Najchętniej sprawdzane są kalkulatory rat kredytu hipotecznego. Aby z nich skorzystać, wystarczy określić kwotę kredytu, okres kredytowania oraz oprocentowanie nominalne. Na podstawie tych danych narzędzie obliczy i wskaże ilość oraz wysokość rat. Ponadto można sprawdzić cały sugerowany harmonogram spłat i przeanalizować, jak zmienia się wysokość części odsetkowej, a jak kapitałowej oraz sprawdzić, jaki będzie łączny koszt zobowiązania.

Aby dowiedzieć się, jak to działa, można przeprowadzić symulację. Przyjmując, że kwota zadłużenia będzie wynosić 200 000 zł, okres kredytowania 30 lat, a oprocentowanie minimalne sięgnie 3,5 %, kredyt hipoteczny zostanie rozłożony na 360 rat w wysokości 898,09 zł. Łączny koszt kredytu wyniesie 323 312,18 zł, natomiast wartość samych odsetek to 123 312,18.

Co więcej, kalkulator kredytu hipotecznego od razu wskazuje, że minimalna wartość zobowiązania może wynieść 50 000 zł, natomiast maksymalna 2 000 000 zł. Ponadto okres kredytowania nie może być krótszy niż rok, ani dłuższy niż 35 lat.

Dodatkowo warto przeanalizować kalkulator zdolności kredytowej hipotecznej, który pozwoli zorientować się, czy bank może przyznać zobowiązanie o określonych parametrach.

Kalkulator kredytowy gotówkowy

W bardzo podobny sposób działają przeliczniki kredytu gotówkowego. W ich wypadku najniższą, wskazaną kwotą zobowiązania może być 500 zł, natomiast najwyższą ? 150 000 zł. Zmienia się również okres kredytowania, który wynosi od roku do maksymalnie 10 lat.

Aby wyliczyć raty kredytu gotówkowego, należy wskazać, jaka będzie kwota kredytu, okres kredytowania i oprocentowanie nominalne. Przykładowo, zaciągając zobowiązanie na 15 000 zł o oprocentowaniu 10% oraz okresie spłaty wynoszącym 5 lat, należy uregulować 60 rat równych w wysokości 318,71 zł. Łączna suma odsetek wyniesie w tym przypadku 4 122,34 zł, natomiast sumarycznie należy spłacić 19 122,34 zł.

W kalkulatorze rat można także przeanalizować, jak zmienia się część kapitałowa i odsetkowa spłacanego zobowiązania. Ważne jest jednak, aby dokładnie określić oprocentowanie w kalkulatorze kredytowym, ponieważ to na jego podstawie dokonywane są obliczenia.

Kalkulator kredytowy samochodowy

Kredytobiorca może zobaczyć, ile wyniesie wysokość raty w kalkulatorze kredytowym samochodowym. Ten symulator działa w podobny sposób, jak inne przeliczniki. Użytkownik wpisuje kwotę kredytu, okres kredytowania i oprocentowanie nominalne, a narzędzie samo dokonuje wszelkich obliczeń.

Kredytobiorca dowiaduje się z niego, że przykładowo pożyczając od banku 50 000 zł na 5 lat przy oprocentowaniu wynoszącym 7%, będzie musiał spłacić 60 rat w wysokości 990,06 zł. Łączny koszt odsetek wyniesie go 9 403,60 zł, natomiast całość będzie kosztować 59 403,60.

W ten sposób można przeanalizować różne wartości, by zadecydować, co jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem w danym przypadku.

Symulator rat kredytu

Obliczanie kredytu może również odbywać się z pomocą kalkulatorów dostępnych na stronach poszczególnych banków. Ich sposób działania niewiele różni się od wyżej przedstawionych narzędzi, najczęściej rozszerzają ilość określanych parametrów, dopasowanych do specyfiki konkretnej oferty.

Przykładowo, w hipotecznym kalkulatorze kredytowym PKO można zaznaczyć, z jakich produktów dodatkowych klient chciałby skorzystać. Do wyboru jest konto Aurum/Platinium, ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenia na życie oraz karta kredytowa. Można również określić, ile będzie wynosić wkład własny lub przeprowadzić symulację w przypadku rat malejących.

Takie wewnętrzne narzędzia posiadają również inne banki, jak np. mBank czy ING. W kalkulatorze kredytowym ING w prosty sposób można obliczyć raty równe lub malejące, przy czym pokazywane są wyniki odnoszące się do różnych ofert banku, dzięki czemu łatwiej jest je porównać. Brak natomiast kalkulatora zdolności kredytowej w ING, dzięki któremu można by sprawdzić, jakie są możliwości danego kredytobiorcy.

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

W wybraniu korzystnych ofert pomocne są nie tylko kalkulatory rat kredytowych, ale również kalkulatory zdolności kredytowej. Od czego zależy zdolność kredytowa? Jakie aspekty brane są pod uwagę?

Jeśli zastanawiasz się, jak wyliczyć zdolność kredytową w kalkulatorze, to musisz wiedzieć, że należy podać takie informacje jak miesięczny dochód gospodarstwa domowego, okres kredytowania, oprocentowanie, typy rat, liczbę osób w gospodarstwie domowym oraz stałe wydatki ponoszone co miesiąc. Wtedy to internetowe narzędzi automatycznie sprawdza, jaką kwotę zobowiązania możesz uzyskać przy określonych możliwościach finansowych.

Trzeba jedynie pamiętać, że banki dodatkowo biorą pod uwagę inne czynniki, które mogą zależeć m.in. od konkretnego produktu (np. od tego, czy ma to być kredyt gotówkowy czy hipoteczny). Taka symulacja jest więc jedynie naprowadzeniem na to, czego warto szukać, nie gwarantuje natomiast zaciągnięcia kredytu na tych konkretnych warunkach.